S maskou

Autor: Marek Hudák | 6.11.2012 o 16:47 | (upravené 15.2.2013 o 20:44) Karma článku: 2,51 | Prečítané:  200x

Sedel si a pozeral do plameňov nad ktorými si otáčal svoj ražeň. Ulovil pár hriešnych myšlienok, ktoré ho doháňali k šialenstvu. Radšej ich spáli a zaspí tak s úsmevom na tvári. Jeseň je tragédiou hormónov a genetickej známky.

Hral sa na blázna, usmieval sa, skákal ako malé dieťa, vrhal sa do kopy lístia a hovoril tak rýchlo, že mu ľudia ani nerozumeli. Skúšal to isté dookola a zakaždým očakával iný výsledok. 
Bol mrštný a komplikovaný, vietor sa snažil spútať vo svojich dlaniach. Hladil svoju tvár, aby sa uistil, že tam ešte nejaké rysy má, že nestratil nos, že ešte má pery a líčka a bradu a ...
A zakaždým svoju temnú stránku upáli, aby neublížil. Ten oheň bol super, hrial a pálil a zväčšoval sa a tancoval. Videl víli a škriatkov, ktorý pobehovali okolo v rytme svojich okultných zvykov. Bežne sa k nim pridával, nôtil svoju hatlaninu presvedčený, že hovorí dokonalým jazykom starých božstiev. Svet ho v tomto čase zaujímal čím ďalej tým menej a tak sa radšej utiekal k tejto bizarnej prezentácií samého seba. Bolo to ľahšie.
Vo vnútri sedel a díval sa na to všetko ponuro. Nevidel dobro, túžil po love, po boji s korisťou, ktorú by prenasledoval tým najkrutejším spôsobom. Spôsobil by jej muky, vyžíval sa v tejto predstave. Zdokonaľoval ju. Mal neobmedzené množstvo zbraní a spôsobov, ako by ju dohnal k šialenstvu, až by si svoj osud vybrala sama.
Ako by asi svet zareagoval, ak by zložil masku blázna? Stal by sa nebezpečným miestom. 
Nepatril do týchto čias, kedy si musel nasadzovať masku. Bol utlačovaný spoločnosťou, režimom, rasou, druhom, pohlavím. 
Ešte vydrží, ešte zahrá svoju rolu. Je priskoro na temnotu. Láska, tej je tu nejako málo. Bláznom sa stal, nech ju v sebe ukryl. Kto si ju zaslúži, nech si ju príde zobrať! Má jej na rozdávanie, nie je bláznom, nie je lovcom je ... Kým je? Čím je?
Na koho sa teda do toho zrkadla pozerá? Nezbláznil sa náhodou?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?