"Začiatok", je slovo

Autor: Marek Hudák | 2.1.2012 o 19:52 | (upravené 15.2.2013 o 20:38) Karma článku: 2,94 | Prečítané:  497x

A veľa krát spomínané a ohýbané každým smerom. Už začnem, každú chvíľu, len chvíľočku počkaj a už začnem. Zajtra sa do toho pustím, zajtra začnem. Čo môžete urobiť dnes, odložte na pozajtra a máte dva dni voľna. Pekné, no stres nie je najzdravší. Nový rok, predsavzatia o začatí, či nebodaj skončení, o zmenách a očakávaniach.

,,Začnem sa učiť! Hneď ako sa najem, umyjem, prichystám veci, "čeknem" net,..., aha nový film, to si dám sťahovať, jój akýsi som hladný, idem sa najesť, čo to chcela mama?, tak ešte do obchodu skočiť a už začnem. No idem na to."

Žiadny začiatok alebo koniec, len jednanie!

Ak si niečo dopodrobna naplánujete, zaručene sa aj tak vyskytne nejaký problém. Nemusí byť veľký, nemusí vás ani zaskočiť, ale určite sa objaví. Vždy ide len o to ako zareagujete a ako budete jednať. Ak ho budete odkladať, môže sa zväčšiť, alebo sa k nemu pridajú ďalšie a neskôr to už naozaj bude problémisko, ktoré vás poriadne potrápi.

Teoretické poznatky má každý na rozdávanie, ale ozajstná múdrosť je niečo naozaj vykonať. Pretože len dokonalá skúsenosť je niečo čo sa vryje do pamäte tak silno, že na to nikdy nezabudnete. Na začiatok je potrebná odvaha. Je to ako vrátiť sa v čase, vrátiť sa späť do detstva, keď práve skúsenosť bola jediným spôsobom poznania. Mohli mi dookola vravieť, že čo sa nesmie a čo smie, no pokiaľ som to nevyskúšal, nedalo mi to spať. Zvyčajne nasledovala bitka, či domáce väzenie a verte odvtedy som to nespravil.

Chcel by som byť zasa dieťaťom. Dokorán otvoriť svoje srdce a vkladať ho do všetkého čo robím. Všetko spoznávať otvorene. Vykonávať veci s takou ľahkosťou ako zamlada.
Nech už začnete s čímkoľvek, nech už robíte čokoľvek, múdrosť je konanie!
Vravieť, že niečo začnete nie je to isté ako to urobiť. Nenechajte "začiatok" len v slovníku. Splňte si predsavzatia, či sny. Vezmite si čas na rozmyslenie, ale keď nadíde chvíľa niečo podniknúť, zanechajte rozmýšľanie a konajte!

Dnešok sa ešte neskončil, aj v nasledujúcu minútu sa dá začať s čímkoľvek čo ste odložili. Tak nech sa darí.

No, idem sa ja začať učiť.  :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?