Bozk

Autor: Marek Hudák | 15.2.2013 o 16:27 | (upravené 15.2.2013 o 17:09) Karma článku: 6,26 | Prečítané:  282x

Tak dlho očakávaný, triezvy a chcený, no najmä bozk, ktorý človek potrebuje k nasledujúcej hodine, nasledujúcemu dňu, mesiacu, či roku. Taký, ktorý ti môže dať len spriaznená duša.

Aký vlastne bol, aký vlastne je, aký vlastne bude? Jednoduchý, bezmyšlienkovitý, primerane vlhký, sladký a ešte mnoho iných prirovnaní, ktoré by ho mali správne vystihnúť. Ale ako ich nájsť? Spomínaš na ten okamih?
Predchádza mu mnoho spoločných chvíľ, mnoho zážitkov a slov. Toľko úsmevov a radosti, naťahovania sa a súperenia, letmých dotykov, ktoré nesmú byť príliš vážne, aj keď by bolo správne prisúdiť im väčšiu váhu. Toto všetko, a potom sa lúčiš. Odchádzaš do reality zmierený, že takto je to správne, no zrazu ťa zasa stiahne do sveta kde nič nedáva zmysel. Sedíš oproti spriaznenej osobe a nevieš či krok späť nebude krokom vpred, alebo naopak.


A potom ťa prekvapí a pripadáš si ako v nirváne, odovzdávaš samého seba do vyšších sfér niekde tam, kde sa rodia bozky. Tesne predtým než sa tam poberieš stojíš pevne na zemi a možno ani v najmenšom nečakáš, že sa niečo také môže stať, no potom ti príde v ústrety a pohltí ťa to. Presne ten okamih.
Ukrytý v hlbokej noci, keď všetko vnímaš intenzívnejšie hmatom, čuchom, sluchom a chuťou. A skutočne prišiel? Nebol to len sen, ktorý som dokonalo prežil? Nie, nemohol byť!


Spomínaš si na ten pocit, ktorý ťa prebodne a ty si ho vyžaduješ, tvoje telo ho potrebuje. Pripadáš si ako narkoman, ktorý pre svoju dávku urobí všetko. Potrebuješ sa liečiť, no nechceš. Je to zlé. Istota chvíle, neistota času. Tak je to správne, len také bozky ti skutočne dajú to čo potrebuješ. 
Vykúpenie z minulosti. Teraz už vieš, že tu existuje ešte niekto, kto ťa potrebuje rovnako. 
Ničí ťa, že sa neozve? Nezavolá, nenapíše? A ani ty nevieš, prečo nezavoláš, nenapíšeš? Tak je to správne, nechceš, nemôžeš dopustiť, aby sa z toho stal zvyk, niečo bežné, niečo obyčajné a plytké. Je to ako držať v rukách motýľa, uvoľníš zovretie a uletí, urobíš ho pevnejším a zahynie. 
Taký má byť každý bozk, nesmie sa z neho stať zvyk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Netreba vedieť, čo je Kajínek. Z väznice vykročila celebrita (Schutzov týždeň)

Proti „ideám“ Sme rodina je šuvix aj nový „sociálny balík“ Smer-SNS-HíD.

DOMOV

Cirkev o podpore Kotlebu: takto sa kňazi nesmú správať

Biskupi ideológii pozornosť nevenujú.


Už ste čítali?