O túžbe

Autor: Marek Hudák | 5.5.2013 o 22:51 | (upravené 5.5.2013 o 23:11) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  252x

Dnes sníval som o tebe, o tom ako si prvýkrát vzala moju dlaň a spojila ju s tvojou. O tom, ako si vravela, že je to zvláštne, že je to krásne. Dnes sníval som a niesol sa na chrbte hôr na chrbte tých, ktorí ma zdvihli zo zeme toľkokrát, koľkokrát som spadol.

Usmiali sa na mňa a vraveli, tak vstávaj a nasadni znova, je to táto chvíľa, ktorú musíš zdolať. A ja s úsmevom na tvári vyskočil som hore, len, aby som videl tvoju tvár, len, aby som videl ranné zore. 
Tak som sa pevne držal, aby som tento krát nepadol, pomohol tebe, a pomohol iným. Len nech je svet krajším miestom, po tom som túžil zo všetkého najviac. A darilo sa mi. Viezol som sa hrdo, smelo, aby všetko navôkol sa skvelo. 
V srdci mojom driemala túžba, túžba po tom, aby si moju dlaň zasa vzala do tej svojej a ty si to spravila. Som šťastný, že našla si odvahu, že spravila si to, čo sa mnohé boja. Ukázať, že vedia kým sú a neboja sa boja. Bola si statočná, a dala si odvahu aj mne, vzniesol som sa vyššie a vzal som ťa so sebou, aby si ma posunula vyššie. Dnes túžim znova s tebou posunúť sa vyššie, ale je to vlastne jedno, hlavne nech to medzi nami kvitne. Nech šťastní sme, či spolu, či od seba. Nech svet je gombička pre mňa aj pre teba. 
Nech oblečená chodíš len vo svojich vlasoch a úsmeve, ktorý ti na perách tancuje. Na perách, ktoré hladil som a obdivoval toľkokrát, že človek si vypestoval závislosť ako na drogách.

Vtip, ktorý túžbu doplnil, ten, ktorý tie ľady prelomil. Len tak sa s ľahkosťou niesol a túžba rástla a my sme rástli s ňou. Boli sme svoji, ja ukrytý v tmách, ty svetlom, ktoré žiarilo, keď potrebovali sme na cestu vidieť. Ja som nás halil a chránil, keď svet veľa videl. Boli sme v tieni a spoznali sa po hmate, ten pulz, ktorý toľko šťastia nám dopraje. Toľko sveta nám tu vadilo. Tak sme sa v túžbe sveta stratili a radšej sme a vzdialili. Bola si rada, ja bol som rád, lebo vedel som, že napriek tomu ťa smiem mať rád.

Túžim a je tak dobre, lebo rád som, že viem, že šťastie mi to prinesie. Si šťastná a ja to viem, či so mnou si, či nie. To je šťastie najväčšie, nech je tu túžba, alebo nie. Všetko je tak a správne to všetko je. Nech pokoj nám sa dostane a túžba nech sa vyplní, či pohasne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?