Sme najlepší

Autor: Marek Hudák | 18.2.2014 o 21:57 | (upravené 12.10.2015 o 14:12) Karma článku: 3,10 | Prečítané:  511x

Stretli sme sa v trojici v krčme pri stole. Stretnutie nebolo náhodné, ale ani vopred nejako premyslené. Po výdatnom tréningovom opojení, kedy sa vám do tela vyplavujú všetky endorfíny a tešíte sa z pohybu, práve v takomto stave s

Bol to jeden z tých večerov, ktoré vám ostanú v pamäti a máte chuť ho vystavovať ako nejaký vzácny obraz nad krbom, no je taký vzácny, že si ho radšej dáte do trezoru a chodíte obdivovať v noci v papučiach a len tak tam sedíte s pohárom vína v ruke a obdivujete.
Presne takýto bol večer. Všetci sme mali chuť ešte rozprávať a opisovať a možno trochu aj posudzovať a filozofovať. Bolo toho zrazu toľko. Všetci priatelia. Každí z nás má svoje jazvy a v kruhu priateľov sa ich nebojí ukázať, lebo vie, že môže. Vie, že aj oni majú jazvy a predstavia príbeh ako k ním prišli a ako ich liečili. Pomôžeme, veď vieme ako. Podporíme a podržíme. Rozplačeme, áno aj to dokážeme. Vieme čo, ako a kedy povedať. 
Ani neviem čo na ňom opísať. Ako zážitok tak emocionálne nabitý priblížiť, nech sa teší každí poslucháč, ktorému to smiem povedať.

Bavili sme sa o vzťahoch. To bolo super, každí priniesol svoj kameň, či hrču, ktorú si niesol so sebou strašne dlho. Úzkosť, ktorá konečne mohla byť vyliečená. Kúzelný večer. Ďalšie tri pivá, prosím!
Rozpovedala nám svoj príbeh a my sme ho vypočuli. Potichu s pochopením a s názorom chlapcov, ktorí milujú v každom okamihu, ako by to bolo to najprirodzenejšie, čo môžu robiť. Cítime s ňou a čarujeme. Predvádzame jej úprimný smiech a obmývame jej oči, aby videla to šťastie okolo seba. Držíme sa za ruky ako v kulte vyvolávačov iskry nádeje na krajší sen. Nech spí pokojne.
Rozprávam teda svoj príbeh a som vypočutý. Bez pohŕdania a odsúdenia nad minulosťou, držia ma a vnášajú mi do žíl novú energiu pre lepšie momenty života. A teším sa. Nič iného nevnímam a mysľou mi neprúdi žiadna myšlienka, ktorá by ma odvádzala od tohto večera. Ešte tri pivá, prosím!
Rozpráva aj on. Prináša nám svoj príbeh, svoje rozprávanie o láske a boji o ňu. Prehry a výhry. Rany a ich liečenie. To ako bol každým koho potrebovala a pri tom stále svoj. On je najlepší a my sme najlepší. Nič už nás neodsúdi. Nie je za čo.

A tak tam sedíme ďalej a smejeme sa z príbehov. Slzy boli odovzdané vreckovkám. Ruky spojené v kult, chytajú sa teraz svojich čiaš a s posledným pivom si pripíjame na lásku, pretože v nej sme najlepší. Ešte ju nesieme na rukách domov. Dokončíme tento večer a s istotou, že je v poriadku sa vydávame svojim smerom. Hlavne nezaspať na vavrínoch, ešte tu je niekoľko sŕdc, ktoré musia byť vyliečené. A my vieme ako. V sme najlepší.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?