Nezdar, no obrovské poučenie z tradingu

Autor: Marek Hudák | 6.4.2016 o 13:21 | Karma článku: 2,34 | Prečítané:  352x

Povedal som si, že po skončení vysokej školy určite nechcem pracovať niekde pri páse za mzdu, ktorú by som minul na cestovné z domu do zamestnania. 

Preto hneď v úvode, chcem zo srdca popriať všetkým ľuďom, ktorí takto musia pracovať, nech už je to z akéhokoľvek dôvodu, že vždy existuje možnosť zmeny a stačí sa preto rozhodnúť. Na začiatku to možno bude bolieť, ako keby ste dostali pádlom po hlave, no verte, že zostať na mieste a len sa sťažovať má rovnaký účinok.

Po škole som absolvoval polročnú absolventskú prax, na ktorej som si trochu privyrobil, aby som už nemusel mrznúť na stavbe pri lopate s inžinierskym titulom pred menom. Každé ráno som mal na pamäti prečo to robím a naozaj tak čas ubiehal rýchlejšie. 

Po pol roku som sa rozlúčil so skúsenosťami a rozhodol som sa robiť to čo ma naozaj baví. Rozhodol som sa pre trading, čiže obchodovanie na burze. Stretol som sa ním na strednej škole a už vtedy ma oslovilo, no až teraz som sa do toho chcel zahryznúť, aj keď bez vzdelania a iných vedomostí v tejto oblasti. Takže som na začiatok absolvoval kurzy, školenia, webináre, semináre a založil si účet na ktorý som previedol usporené peniaze. A tak som si povedal,: ,,Ide sa na to!"

Tí, ktorí už niekedy obchodovali na burze asi vedia, že aj keď tento vzdelávací maratón absolvujete neznamená to absolútne nič, keď nemáte nastavenú hlavu, nemáte aspoň aký taký plán a money management a ste netrpezlivý. Rovnako to bolo aj u mňa. Po pár stratách som si povedal, že sa to ešte stále dá dohnať nejakým ziskovým obchodom, no po desiatich stratách v rade, kde už váš účet zíva prázdnotou toho skrátka veľa nevymyslíte.

Pocity, ktoré sa ozývajú z vnútra. Panika a strach, že ste niečo úplne zničili. Že to bola strata času a peňazí a že ste nedosiahli toho čo ste si zaumienili. A tie tlaky z okolia, že len sedíte doma pred počítačom a míňate peniaze. Ach jaj! Jeden by sa cítil ako troska. Alebo si skrátka poviete, tak ako ja, že aj pád na hubu je pohyb vpred.

Takže napriek tomu pôjdem do toho znova, možno aj ako zamestnanec, ktorý bude musieť žiť tak ako nikto nechce, len preto, aby som potom mohol žiť tak ako nikto nemôže. Investujem do ďalšieho vzdelávania a vezmem si toto obrovské poučenie so sebou, aby ma vždy upozornilo na moje nedostatky. 

Burze zdar!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?